İSTEĞE BAĞLI STAJ PROGRAMI NEDİR

Üniversite Sanayi İşbirliği Teknoloji Araştırma Ve Uygulama Merkezi (ÜSİTEM) ‘in Yürüttüğü ‘‘İsteğe Bağlı Staj’’ Uygulaması Başladı.

22 Nisan 2013
''Celal Bayar Üniversitesi Üniversite Sanayi İşbirliği Araştırma ve Uygulama Merkezi İsteğe Bağlı Staj Yönergesi'' Üniversitemiz Senatosu ’nun 12.04.2013 tarih ve 2013/03-I sayılı toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girmiş olup 13.07.2015 tarih ve 2015/07 sayılı toplantısında revize edilmiştir.

İSTEĞE BAĞLI STAJ PROGRAMI NEDİR?
 
Amacı

 1. Celal Bayar Üniversitesi Önlisans, Lisans ve Lisansüstü öğrencilerinin bitirme projelerini sanayi işbirliği ile gerçekleştirebilmeleri, sanayi–işletme deneyimi kazanmaları, dolayısıyla mezun olduğunda hem teorik hem de pratik olarak iş hayatına hazır olmaları,
 2. İşletmelerin, özellikle yıl içerisinde yaptıkları proje ve çalışmalarında Üniversite öğrencileriyle birlikte çalışarak hem onların genç fikirlerinden istifade edebilmeleri hem de sosyal sorumluluk gereği öğrencinin mezun olmadan bazı tecrübeleri kazanmalarına yardımcı olmaları. Dolayısıyla kendi geleceklerine yatırım yaparak tecrübesiz yeni mezun aldıklarında harcadıkları zaman ve maliyeti düşürmelerinin sağlanması,

Firmalara Sağladığı Avantajlar

 1. İsteğe Bağlı Staj Programı süresince öğrencinin sigorta primleri üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.
 2. İşletme içerisinde yapacağınız projelerde iş hayatına başlamasına az kalmış, teorik bilgilerle donanımlı genç ve dinamik insanlarla çalışabileceksiniz.
 3. Öğrenciyi, dolayısıyla üniversiteyi ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda bulacaksınız.
 4. İstediğiniz zaman üniversitemizi ziyaret ederek bilgi, tecrübe paylaşımında bulunabileceksiniz. Öğrencimiz bu işlerde ÜSİTEM ile aranızda köprü olabilecek.
 5. Özellikle son sınıf öğrencileriyle çalıştığınızda, staj bitimi ve mezuniyet sonrası firmanızı ve sektörünüzü bilen, yetişmesine katkıda bulunduğunuz donanımlı bir elemanla çalışma şansı oluşacak. 

Öğrenciye Sağladığı Avantajlar

 1. Teorik olarak gördüğünüz derslerin, pratikte firmalardaki uygulamasını görün.
 2. İş başvurularında istenen tecrübeye öğrenci iken sahip olma şansını yakalayın.
 3. Bitirme projelerinizi/tezlerinizi sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirme imkanı bulun.

İLETİŞİM

Telefon      : 0 (236) 201 20 45 / 47 / 48

Fax             : 0 (236) 201 20 46

E-posta       : usitem@cbu.edu.tr

İBS Staj       : usitem.ibs@cbu.edu.tr

Web            : http://usitem.cbu.edu.tr

Twitter        : https://twitter.com/usitem

Facebook  : https://www.facebook.com/usitem.cbu

Facebook  : https://www.facebook.com/groups/usitem/?fref=ts

Adres         : Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Üniversite Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİTEM), Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) Z31, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi 45140 YUNUSEMRE / MANİSA


 • Kosgeb
 • Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı
 • Zafer Kalkınma Ajansı
 • Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu
 • Türk Patent Enstitüsü
 • Tübitak
 • İşkur
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik